Huvitunnid

Huvitunnid 2020-09-01T13:51:35+00:00

Huvitundides aidatakse õpilastel välja selgitada oma huve, toetades laste terviklikku arengut. Samas võimaldavad need tunnid mitmekesistada õppetööd, arendades samal ajal õpilaste võimeid ja huvisid, kujundades õpioskusi, loovust ja omaalgatust, koostööoskusi, sallivust ja kohusetunnet.

Huvitundides saavad osaleda üks kord nädalas 1. – 6. klassi õpilased. Iga perioodi alguses registreerib õpilane end uude huvitundi.

HUVITUNDIDE KIRJELDUSED 2020/21

1.-2. KLASS

1. TRIKIVEHKLEMINE

Õpetaja Madisega tehakse  tutvust harjutus POI-de meisterdamise ja vehkimisega.

2. LETS PLAY

Huvitunnis tutvume põhjalikumalt ka tundides kasutusel olevate äppidega (Kahoot, Quizlet, Osmo jne.) Koostame ise mänge, proovime lihtsamat programmeerimist ning avastame kuidas ipadist juhtida robotite jalgpalli võistlust, läbida takistusradu, korraldada digi-aardejahti ning palju muud põnevat! Let’s play!

3. KOKAKOOL

Õpetaja Inga kokakooli huvitunnis valmistame nii lihtsamaid roogasid.. Valmistame tervislikke toite, mida on koolilapsel endal lihtne valmistada. Ja loomulikult saame omatehtud toidud koos ära süüa!

4. LIIKUMISMÄNGUDE/LOOVLIIKUMINE TUND

Õpetaja Inge liikumismängude/ loovliikumise tunnis mängime erinevaid mänge: nime-, usaldus-, meeskonna-, jooksu-, kulli- ja püüdmismänge, tähelepanu- ja keskendumismänge ning rütmimänge.

Loovliikumises õpime tunnetama oma keha ja laseme loovusel lennata.

Tund on aktiivne.

5. MATKATARKUSE TUND

Õpetaja Kadi matkatarkuse tund: Selles tunnis õpime kõike seda, mida tuleks meeles pidada, kui minna kodust välja põnevust otsima – alustades riietusest, lõpetades onnide ehitamise, esmaabi andmise ning muu põnevaga.

6. LAUAMÄNGUD

Õpetaja Kaie lauamängude tunnis saab mängida vahvaid ja arendavaid lauamänge

7. ROBOOTIKA

8. MEISTERDAMINE

Õpetaja Anu meisterdamise tunnis saab ise meisterdada ja näputööd teha.

9. VÄIKESED KUNSTNIKUD

3.-4. KLASS

1. LIFE SKILLS

Õpetaja Kristi Tihkani enesearenduse huvitund. Mida sina saad teha, et olla õnnelikum, enesekindlam ja ka teistega paremini läbi saada?

2. VÄIKESED KUNSTNIKUD

3. KOKANDUS

4. MATKATARKUSE TUND

5. LOOVLIIKUMINE

Õpetaja Inge loovliikumises õpime tunnetama oma keha ja laseme loovusel lennata.

Tund on aktiivne.

6. TRIKIVEHKLEMINE

Õpetaja Madisega tehakse  tutvust harjutus POI-de meisterdamise ja vehkimisega.

7. ROBOOTIKA

8. SIZZIX

Õpetaja Regina ja Marge huvitunnis sate tuttavas Sizzixi käsitöö masinaga ning valmivad mõned praktilised asjad.

9. DRAAMAMÄNGUD

Õpetaja Maili Draamamängude tunnis arendame läbi erinevate mängude ja loovliikumise improviseerimismisoskust ja esinemisjulgust. Kehastume erirollidesse ja pöörame tähelepanu sõna-ja väljenduskunsti alustele.  VISUALISEERIMISE KUNST

5.-6. KLASS

1. COOKING WITH STEN

Let’s learn about the fundamentals of delicious cooking! We will learn how to cook tasty dishes that are fast and easy! Let’s discover exciting techniques and cooking secrets to help you become a better cook! Come and you can show off with you cooking skills soon enough!

2. PALLIMÄNGUDE TUND

Õpetaja  Priit Kärje pallitund: õpime selgeks erinevate pallimängude baasharjutused läbi mängude. Õpime erinevate pallimängude juurdeviivaid harjutusi, tehnikaid ja tutvume reeglitega.

3. LIFE SKILLS

4. KUNSTNIKUD

Õpime, kuidas väljenda enda emotsioone läbi kunsti, ühtlasi maandades nõnda ka pingeid läbi loomingulise protsessi. Oluline pole varasem kunstikogemus ega kunstianne, sest huvitund on jõukohane kõigile. Tund ergutab loovust ning keskendub eelkõige loomise protsessile kui tulemusele.

5. MATKATARKUSE TUND

6. DIGIKUNST

Kuulus näitleja Charlie Chaplin teadnud öelda: „Kunstiteosed sisaldavad enam tõeseid fakte ja kirjeldusi kui ajalooraamatud“. Aeg on haarata oma ubinapuuter (iPad) ning tulla huvitundi, milles kasutame tehnoloogilisi lahendusi selleks, et luua kunsti, millel piire ei ole.
Õpetaja Hendriku digikunsti tunnis tutvume erinevate programmidega ning avastame võimalusi joonistamiseks, piltide redigeerimiseks ning nende tõlgendamiseks. Seda kõike mõistagi selleks, et tunda ennast loominguliselt vabana.

Teeme kunsti kunsti pärast, mõistagi moodsate vahenditega, sest kõik oskavad joonistada!

7. DRAAMAMÄNGUD

8. PÕNEVAD KATSED

Meie ümber on palju põnevat, mida me veel ei tea. Kas Sa tahaksid teada saada midagi uut ja huvitavat? Meisterdades, mängides ja viies läbi lõbusaid katseid, avastame põnevaid seaduspärasid meid ümbritseva looduse kohta.

9. ROBOOTIKA

Õpetaja Margo robootika tunnis same pilgu heita robootika maailma.

10. ANIMATSIOON

Õpetaja Kereti animatsiooni tunnis proovime läbi stop-motion animatsiooni. Katsetame, kuidas pilt kiirelt ja lihtsalt liikuma panna. Proovime animeerida ruumilisi tegelasi ning oma multika helindamist. Töötame väikestes tiimides, et harjutada koostöö tegemist.