LõunaTERA

LõunaTERA 2021-06-15T21:34:46+00:00

LõunaTERA

Direktor
Rein Uusmaa

LõunaTERA on looming parimast ühisloomest, mille tulemusena kasvab tarkus, loovus ja õppimisrõõm terveks eluks. Igapäevaselt mind innustavad õnnestunud mõtted ja saavutused, mis muudavad kellegi maailma paremaks. Keskendun tegudele ja mõtetele, mida saan ette võtta, mitte asjadele, mis ei sõltu minust või mida mina muuta ei saa. Pean lugu inimestest, hindan nende tugevusi ja mõistan nõrkuseid.

“Laste areng ja rõõm kasvamisest on parim indikaator täiskasvanute tegude hindamiseks.” 

Õppejuht
Triinu Keem

Pole olemas õiget ega valet, on vaid õppetunnid. Sellest lähtuvalt püüan igas olukorras anda endast parima nende teadmiste juures, mis mul sel hetkel on. Peab valmis olema, et homme on uued teadmised ja tänane õige on homne õppetund. Tuleb säilitada rahu, ainult rahu!

LõunaTERA on kool, millega olen seotud olnud juba ideetasandil. Siin on kokku saanud lennukas visioon ja igapäeva praktika, sisemine motivatsioon ja tahe tegutseda, armastus töö ja imetlus laste vastu.

Töö LõunaTERAs inspireerib mind mõtlema keerulisena näivad asjad lihtsaks ja toimivaks. Selle juures koostöine meeskond, rõõmsameelsed lapsed, toetav pere ning mõnus ports huumorit, hoiab elu rahustavas tasakaalus, aga ka pidevas liikumises ja arengus.

“Ela ise ja lase teistel elada.”

Koolihoidja 
Urmo Kask

Loovus nõuab julgust veendumustest lahti lasta ning ainus viis avastada võimalikkuse piire on üritada võimatut.

“Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sinule seda tehtaks.”

1. klassi klassiõpetaja
Kerstin Kekišev

Minu jaoks on LõunaTERA nagu teine kodu ja kolleegid-õpilased justkui tõeline pere. Kogupäevakool on algklassiõpilasele ja tema perele kindlasti üks ideaalilähedasemaid õpikeskkondi. Usun, et lastel tuleb lasta olla loov, veidi mäslev ja trotslik. Geniaalsed ideed sünnivad ikka seal, kus astutakse kastist välja. Loovuse aluseks on eneseusk ja loovust toetab turvaline ja elujaatav keskkond. Iga laps on eriline ja oluline just sellisena nagu ta on. 

Minu jaoks ei ole tähtis, kus ma olen ja mida teen, vaid kellega ma seda teen. Tunnen rõõmu liikumisest, kultuurist ja eelkõige heast huumorist.

“Kasta lilli mitte umbrohtu!”

1. klassi klassiõpetaja
Maarja Kass

Minu kirg ongi minu töö – lastega toimetamine, suunamine ning nende mõistmine, sest pole ühtegi identset last ja kohe kuidagi ei saa igav hakata. Õpetajana pean oluliseks väärikust, ausust, õiglust ja iseseisvust. Usun, et laps peab tundma iseseisvust ja vastutust, et tema loovus saaks valla pääseda ja toimuks midagi imelist. Eeldan, et kõik lapsed on head ning iga laps on isiksus ja väärtus meie armsas LõunaTERA koolis.

“Vabandust segaduse pärast – me õpime siin!”

2. klassi klassiõpetaja
Riinika Rosanov

LõunaTERA tähendab minu jaoks sõprust, pere, austust, arengut, teadmisi ja oskust leida lahendusi.

Usun, et innustumist saab õpetada vaid ise õppimisest innustudes. Lapsed on võrratud jäljendajad, seega tuleb anda neile midagi võrratut jäljendada.

Oma tööd tehes hoian meeles, et iga laps meie koolis on kellegi terve maailm ja me oleme tänulikud, et saame olla osa sellest maailmast.

“Kui üks õpetab, siis kaks õpib”.

2. klassi klassiõpetaja
Kädi Krillo

LõunaTERA määrab küll paiga, kus sa parajasti asud, aga pakub erinevaid valikuid, kuidas õppida ja õpetada. Igal terakese säraval silmapaaril on oma loomuse salahoovused, südamesosinad ja imelikud hingeisud ning igaüks neist võib pidada lahinguid, millest teised midagi ei tea. Minu jaoks on oluline olla nende jaoks kohal ja kuulata südamega. Mind inspireerib see, mis puudutab, kõnetab, raputab ja paneb raamist välja mõtlema. lgal tunnil on täita oma kindel osa, et moodustuks tervik ning loovus aitab mõnda teadmiste pusletükki õigele kohale paigutada.

“Kui sa räägid, siis sa kõigest kordad seda, mida juba tead. Aga kui sa kuulad, siis võid õppida midagi uut. “

3. klassi klassiõpetaja
Anu Uusmaa

LõunaTERA on meeskonnamäng, kus tehakse julgeid otsuseid. Muutused, mida tahame maailmas näha, on meie endi kätes. Usume sellesse, mida ette võtame.

Mind innustab koostöö käigus tekkiv sünergia, muusika ja liikumine ning kontakt loodusega. Ja kui nalja ei saa, siis mina ei mängi!

Kusagil minu sees on ka pisut loovust. See on supervõime, mis aitab teha tehtamatut ja ühendada ühendamatut. Kõik suurepärased asjad saavad sellest alguse. 

Lapsed on minu peegel ja tasakaalupunkt. Hoolin. Südamest ja päriselt.

“Isegi siis, kui ma teaksin, et homme tuleb maailmalõpp, istutaksin ikkagi oma õunapuu.”  (Martin Luther)

3. klassi klassiõpetaja
Katri Purka

Õpetamine LõunaTERAs tekitab minus tunde, et ma olen rahul sellega, mida ma teen. Kui ma teen seda, mis mulle meeldib, meeldin ma ka iseendale ning olen seesmiselt rahul ja õnnelik. 

Õpetamine on minu jaoks nagu laste kasvatamine, mida tuleb teha südame mitte õpiku järgi.

“Tegelikult ei ole üldse võimalik kedagi õpetada. Õppida jah, see on võimalik, õpetada aga mitte. Saab üksnes pakkuda ja luua võimalusi, aga see, kas seda vastu võetakse ja sellest midagi saadakse, on juba igaühe enda teha.” Tõnn Sarv

4. klassi klassiõpetaja 
Kadri Lõhmus

Mind seob LõunaTERA kooliga pidev koostöö ja järjepidev väärtuskasvatus. Minule on omane positiivne mõtlemine, sest igas raskuses on peidus võimalus. Armastan näitekunsti.

Kaasaja õppeprogrammid võimaldavad õpetajatel olla loovad, millel on kaasaja õpikäsitluses oluline koht. Samuti tuleb õpilastel võimaldada ja neis arendada loovust õppeülesannete täitmisel.

Kõik lapsed on erinevad ja kõik lapsed on erilised. 

“Kui õpetajas on armastust nii aine kui ka õpilase vastu, siis on ta täiuslik õpetaja” Lev Tolstoi

4. klassi klassiõpetaja 
Merle Alupere

Olen õnnelik, et saan võimaluse kasvada koos LõunaTERAga. Mulle meeldib, et see on väike kool, kus õpilased ja õpetajad tunnevad üksteist hästi. 

Mulle meeldib struktuur ja loogika ning mu lemmik õppeaineks on alati olnud matemaatika. Tunnistan, et mõnikord lahendan matemaatika ülesandeid ka lihtsalt ajaviiteks ja oma lõbuks. 

Suhtun oma õpilastesse kui kaasõppijatesse, kelle mõtetest ma hoolin. Püüan aru saada nende käitumise tagamaadest ning olla empaatiline ka keerulisematel hetkedel. Usun, et erinevus on rikkus, mis teeb meie igapäeva elu huvitavamaks!

“Ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.” Antoine de Saint-Exupéry

Inglise keel 
Luise Kaare

Esialgu ma ei uskunud, et selline kool nagu LõunaTERA on olemas. Aga see kool uskus minusse. 

Kunagi ei tea hommikul, mida päev endaga kaasa toob. Aga tasub tõusta, sest võib-olla on just täna see päev, kui keegi paneb oma koerale sinu järgi nime. 🙂

Loovus on minu arust laiskuse esmaabi. Päike ei pea olema alati kollane, kuigi ta enamasti on, kui vildikapakk on läheduses.

“Kui sa usud, siis on kõik võimalik. Kui sa armastad, siis on kõik lihtne.”

Inglise keel, käsitöö 
Karin Väiko Kamiki

Ma usun, et koostöö LõunaTERAs jagab vastutuse ja aitab mitmekordistada edu. 

Loovust ei saa ammendada, mida rohkem sa seda kasutad, seda rohkem sul seda on.

Iga laps loeb, igal lapsel on oma roll mängida ja iga laps saab luua muutuse.

“Jää alati õppima, sest elu ei peata sind õpetamast.“

Vene keel 
Theana Teder

LõunaTERA on LÕUNA- sõna otsese mõttes. Maja täis päikest, soojust ja mõnusat olemist. Iga ilmaga ja igal aastaajal. 

Minu kirg on minu töö. Muidu ma seda ju ei teeks. Särasilmsed lapsed ning nende positiivne tagasiside. Toetavad ning mõistvad kolleegid- kellega läheks luurele iga kell. Mulle meeldib, kui minu töös on stabiilsus. Samas on uuendused ja põnevad plaanid vägagi teretulnud, kuid seejuures põhjalikult läbi mõeldud ning töökindlaks kujundatud. 

Õpetaja, kellel on usaldus ning vabadus oma töös, on loov. Loov õpetaja loob ka loovaid õpilasi.

“Tasa sõuad, kaugele jõuad.” 

 

Vene keel 
Inga Mander

Mulle meeldib LõunaTERA juures uudsus, innovatiivsus ja paindlik keskkond lastele. Laste loovust saab arendada igas õppeaines – kas läbi joonistamise, laulu või videote tegemise – ja seda me vene keeles teemegi! See on äge! Tuim õpiku-töövihiku-töölehtede aeg on läbi! 

Olenemata pikast õpetamise kogemusest, on minu jaoks iga klass uus õppetund. Saan valida laste järgi sobivaid vahendeid, meetodeid ja nalju. Õppida peab olema lõbus ja nalja peab kohe kindlasti ka tunnis saama! Minu slaavi temperament paneb mind liikuma ja sellega haaran ka lapsed tunnis liikumisse. Laste uudishimulikud ja õpihimulised silmad on minu jaoks superrõõm!

“Elu on ilus ja midagi ületamatut pole – liigu vaid edasi!”

Prantsuse keel 
Maili Koorep

Loovuse äratab südamega tegemine ning see kasvab liigsete raamideta harjutades. Mida rohkem me millestki teame, seda loovam saame selles olla! 

Lapsed tuletavad meelde hetkes elamise ilu ja lihtsuses peituvat võlu. 

“Avastamisruum on piiritu tantsusaal.”

 

Eelkooliõpetaja
Ülle Liivaoja

 LõunaTERAga seovad mind paljud väikesed mudilased, nende rõõmuhõisked ja kallistused. Oma jõu saan päikesest, soojusest ning metsaradadel liikumisest.

“Veerev kivi ei sammaldu.”

Loovainete õpetaja
Anžela Lember

“Igaüks meist on kui väikene tera selles põnevas maailmas. Koos me oleme LõunaTERA, koos me kasvame suuremaks. Kõigil meil säravad silmad ja alati naerul suud. Selles koolis, LõunaTERAs, koos me õpime, mängime.”

Lapsed on meie parimad õpetajad. Nad oskavad meile õpetada asju, millel on tõeline väärtus ja nad teavad, kuidas olla õnnelik. Me kõik oleme loovad. Et värvida oma elu mahlakaks ja külluslikuks, tuleb oma loovust väärtustada ning oma imelisi andeid rakendada. Minu elu teevad värviliseks muusika, loodus ja reisimine!

“Ole see, kes sa oled, ja räägi hingest ja südamest – see on parim, mida inimene teha saab.”

Loovainete õpetaja 
Marta Mikkor

LõunaTERA on nagu suur perekond, kus igaühel on oma väike, kuid oluline roll. Üheskoos õpime, avastamine, uurime ja kogeme. LõunaTERA on koht, kus kõik saame teha väikeseid asju suure armastusega, et luua midagi imelist!

Loovus on õppimise oluline osa. See tähendab juba olemasolevate teadmiste vahel uute seoste otsimist, et luua midagi uut ja imelist. Ilma loovuseta ei oleks vahvaid leiutisi ega maailma arenemist. Loovus on meid edasi viiv jõud!

“Ole ise hea ja tee teistele head”

Loovainete õpetaja
Sigrit Udras

LõunaTERA on väike, armas ja ühtehoidev kool, kus kõik tunnevad kõiki. See on just nagu üks suur perekond. LõunaTERAs on iga päev näha uudishimulikke ja koos tegutsevaid lapsi, kes suure õhinaga lahendavaid erinevaid põnevaid ülesandeid.

LõunaTERAs kostub alati õuevahetunnis laste naerukilkeid. Nii tore on näha, kuidas lapsed ise mõtlevad välja erinevaid liikumismänge ja –tegevusi. Kuidas nad oskavad ka puuoksast või käbist teha endale mänguvahendi. Nad teavad, kuidas lihtsalt mõne putuka vaatamine ja jälgimine võib olla kõige ägedam asi maailmas. Lapsed teavad, kuidas olla lihtsalt õnnelik!

Loovus on julgus algatada, katsetada ja soov luua midagi omanäolist. See on tahe areneda ning saada uusi teadmisi ja kogemusi. Loovus tähendab, et õigeid vastuseid võib olla ka mitu, mitte ainult üks.

“Ainult siis, kui inimene võtab, teisi süüdistamata, vastutuse oma Elu eest, avastab Ta, et võib muuta oma elu!” (Allanah Hunt)

Loovainete õpetaja
Silva Kolk

LõunaTERA on säravate silmade, otsiva vaimu ja loova tegutsemise koht. Kool, kus iga päev on täis üllatusi ja põnevaid väljakutseid.  

Mind inspireerib loodus:  iga päev muutuv – õpetab olema hetkes, alati üllatav – ole vaid valmis vastu võtma ja nautima, täiuslik ja lihtne, kus igal asjal on põhjus ja kõik on omavahel seotud. Just nagu elu!

Loovus tähendab minu jaoks pühendumist, mõttelendu, naudinguga tegutsemist ning avatud ja positiivset mõtlemist. 

“Kõik, mida sa tõeliselt vajad, jõuab sinuni, ole vaid valmis vastu võtma!”

Tehnoloogiaõpetuse õpetaja 
Roy Kenneth Kamiki

 LõunaTERA tähendab minu jaoks hariduse uuenduslikkust, kus  loovus lähtub individuaalsusest ja vabadusest. Hindan oma elus progressiivseid väärtuseid.

 “Ole muutus, mida soovid maailmas näha.” -Mahatma Gandhi

LõunaTERA eripedagoog ja HEVKO 
Kaari Ann Kolk

Iga laps on eriline ning usun, et positiivses ja toetavas keskkonnas koostööd tehes on võimalik jõuda soovitud eesmärkideni. Alati ei ole tähtis, millise tempoga liigud – oluline on mitte seisma jääda. 

“Tee teisele seda, mida tahad, et sulle tehakse.”

Hetkel koolitööst eemal
Juta Tarmak-Vend

LõunaTERA on isemoodi kool, kus on alati põnev. Tööle tulles on alati tunne nagu tuleks teise koju. LõunaTERAs saab kõike – naerda, nutta, teha tööd ööni, kuid ka jutustada ööni, teha sporti ning ka diivanile pikali visata. Ma naudin vabadust teostada oma ideid õppetöö osas, erinevate mängude ja õppevahendite katsetamist ja ka loomist.

“Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.”

Hetkel koolitööst eemal 
Helena Sallert