fbpx

Lendame säde silmis lõunasse!

Armsas musta-oranži logoga koolimajas pesitsevad kaks suurt sõpra – LõunaTERA ja SädeTERA.
LõunaTERAS oleme teinud traditsiooniks igal hommikul koos võimlemise. Päeva algusesse on planeeritud 5 minutit ühist liikumis- ja ärkamisaega. Kui ilm lubab, võimleme õues – ikka rõõmu ja innuga! Taolised traditsioonid on hea viis luua ühtsustunnet ja lugupidamist tervislike eluviiside vastu. 

Lisaks osalevad LõunaTERA õpilased TÜ liikumis- ja digiefekti uuringutes – et teadus ikka kestaks! LõunaTERA ruumides pesitsev SädeTERA alustab oma päeva hommikuringide ja ühise tee joomisega. Kindlasti tuleb teha ka lõbus tiir ronimispuul, et õppetöö alguseks selg juba sirutatud oleks. 
Lisaks on SädeTERA õpilased usinad programmeerijad ja robotite kasutajad. Edukalt sai osa võetud tõeliste digitarkade üritustest CodeWeek-ist ja RoboOlümpiast. 

Koolilaste sombuseid sügispäevi täidavad soojusega lugemispesad ja -kohvikud, ka kirjanik I.Tomusk külastas ja inspireeris meie raamatuhuvilisi. SädeTERA lugemispesa patjadel võib juba näha kulumisjälgi, sest klassi neljakäpalised liikmed on ju alati valmis kuulama. Novembrit tegid värvilisemaks ka isadepäevanäitus, külalised ja koolimajas liikuvad väikesed mardi- ja kadrisandid. Kooli aias pistsid rohenäpud mulda kevadlilled ning nende tärkamiseni saavad SädeTERA õpilased jälgida enda nutiaedades olevate taimede eluringi. Ka oma hommikuse taimetee komponendid tuleb ise kasvatada. Mardi- ja kadrikuul küpsetati ka ehtsat rukkileiba, millele määriti rammusat koduvõid ning laualt ei puudunud ka suunurki kergitav mardileib. 

SädeTERAs ja LõunaTERAs toimub alati midagi põnevat, et koolirõõm aina kasvaks ja laste huvi õppimise vastu suureneks.