TäheTERA

Tere tulemast TäheTERAsse!

Tundke end nagu kodus, kuid ärge unustage, et olete koolis.

Kui juba siia jõudsite – tere tulemast!
Mis meid ees ootab?

TäheTERA koolis õpime esimesest kuuenda klassini. Esimese kolme aasta jooksul veedame õpilastega, keda on klassis kokku 18, enamuse ajast üldõpetuse tunnis. Seal saavad kokku nii matemaatika, eesti keel, kirjandus, loodusõpetus, liikumine kui ka käsitöö. Lisaks käime iga päev Inglismaal, sest inglise keele õpe algab täieliku keelekümbluse kujul juba esimesest klassist.

Järgmised kolm aastat veedame rohkem ainepõhise õppe tähe all – suurem osa ajast enda hubases koduklassis. Tunnis on meid 20 – välja arvatud inglise keeles, matemaatikas ja B-võõrkeeltes, kus ajame tarkust taga enda õpimustritest lähtuvalt väiksemates temporühmades.

Liikuma Kutsuv kool oleme samuti. See tähendab, et füüsiline aktiivsus kuulub nii klassiruumi kui ka sellest välja. Seda kohe kindlasti mitte uisa-päisa. Meie oma teralastest koolitatud mängujuhid ja sisustatud vahetunnid hoolitsevad selle eest, et igaüks leiab endale midagi.

Oma leiavad ka õpetajad, kelle loomingulisust ei piira meie koolis miski – olgu need siis huvitundide ja -ringide läbiviimine, õpe majast väljas, sündmuste korraldamine, õpikeskkonna kujundamine ja mitmed muud tegevused, kus varjatud anded lõkkele löövad. Riiklik õppekava määrab sihtkoha, aga Sina otsustad, kuidas sinna jõuame.

TäheTERA koolimajas ei toimeta me teps mitte üksi. Erahuvikoolis HuviTERA tegeleme kõigega, mida silme ette manada suudame – spordist kokakunstini, malest 3D-disainini. Seejuures avasime 2019. aastal koostöös Tartu Karlova Kooli ja Tartu Kunstikooliga innovatsioonipesa, kus juhtmete ja hammasrataste abil paneme asjad liikuma, mootorid sumisema ja pildid elama.

Sõsarterasid on meil linnas ja linnast väljas veelgi, kuid kõik lõid lõkkele Tähes.