fbpx

Huvitunnid

Huvitunnid

Huvitundides aidatakse õpilastel välja selgitada oma huve, toetades laste terviklikku arengut. Samas võimaldavad need tunnid mitmekesistada õppetööd, arendades samal ajal õpilaste võimeid ja huvisid, kujundades õpioskusi, loovust ja omaalgatust, koostööoskusi, sallivust ja kohusetunnet.

Huvitundides saavad osaleda üks kord nädalas 1. – 6. klassi õpilased. Iga perioodi alguses registreerib õpilane end uude huvitundi.

1.- 2. klass

TEATRIMÄNGUD

Anu Liiv
Teatritunnis arendame läbi erinevate mänguliste tegevuste esinemisjulgust ja eneseväljendusoskust. Kehastume erinevateks tegelasteks ja pöörame tähelepanu lavalisele liikumisele. Mõtleme mitmesuguste vahendite abil välja lugusid ning lavastame neid.

VÄIKESED KUNSTNIKUD

Merike Palopson
Väikeste kunstnike huvitunnis joonistame, maalime, meisterdame ning laseme loovusel lennata. Oluline pole varasem kunstikogemus ega kunstianne, sest huvitund on jõukohane kõigile. Tund ergutab loovust ning keskendub eelkõige loomise protsessile.

KIIKA KÖÖKI

Regina Pai
1.-2. klass huvitunnis "Kiika kööki" kiikame kööki ja tutvume esmaste oskustega köögi maailmas. Nt: mis on nuga, milliseid erinevaid nuge on, milleks neid kasutatake ja kuidas neid kasutatakse. Tutvume köögis oleva tehnikaga ja töövahenditega ning õpime nengega ohutult toimetama. Paneme rõhku ka koristamisele ja lauakatmisele. Õppimise käigus arutame, millised toiduained on kasulikumad ja millised mitte. Protsessi jooksul teeme ka lihtsamaid suupisteid- toite, mida saame ise ära süüa.

AVASTAME MAAILMA

Ly Org
Millal leidis aset suur laamade liikumine? Kus toodetakse kõige rohkem kohvi? Kui madalale võib langeda temperatuur Sahara kõrbes? Kui palju on Aafrikas rahvusparke? Kes on shuarid? Kuidas kutsutakse maailma suurimat sisalikku? jne... Perioodi lõpuks paneks kokku õpilastele väikese mapi tehtud materjalidest.

PALLIRING

Kaiti Liivak
Palliringis teeme erinevaid üldarendavaid liikumistegevusi, mängime pallimänge ning teeme teatevõistlusi. Õpime erinevaid harjutusi palle põrgatades, vedades, söötes, visates ja püüdes. Mängime rahvastepalli. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja sobilikud jalanõud.

LIIKUMISMÄNGUD

Martiina Niilits
Õpime igal tunnil selgeks mõne huvitava ja kaasahaarava liikumismängu ning kasutame selleks ka erinevaid vahendeid. Mängime ka põnevaid ja lõbusaid teatevõistlusi. Igaüks saab proovida ka ise mängude juhendamist. Tund on aktiivne.

VANA AJA MÄNGUD

Thea Simmerman
Vana aja mängude huvitunnis saame teada, kuidas lapsed siis aega veetsid, kui polnud nutiseadmeid ega televiisoritki. Kindlasti saab toredaid mõtteid, kuidas koos pere või sõpradega õues ja toas vahvalt aega veeta.

LOOVLIIKUMISE TUND

Inge Arnold
Liikumismängude/ loovliikumise tunnis mängime erinevaid mänge: nime-, usaldus-, meeskonna-, jooksu-, kulli- ja püüdmismänge, tähelepanu- ja keskendumismänge ning rütmimänge. Loovliikumises õpime tunnetama oma keha ja laseme loovusel lennata. Tund on aktiivne.

3.- 4. klass

VIRTUAALREAALSUS

Madis Tuul
Õpime kasutama virtuaalreaalsust. Kuidas 3D kujutis luuakse, kuidas virtuaalreaalsus tajub meie asendit ja tegevusi virtuaalreaalsuses. Mis ohud varitsevad meid virtuaalreaalsust kasutades ja kuidas neid ennetada ning kuidas virtuaalreaalsus meid arendab.

RAHVATANTS

Mariliis Tasuja
Rahvatantsu huvitunnis saame teada Eesti rahvatantsu tekkimise loost, õpime selgeks erinevad rahvatantsu põhisammud ning mõned lihtsamad rahvatantsud. Kindlasti saab harjutada kaerajaani ja reilendrit, millega saame aktustel kooliperele esineda.

LIIKUMISMÄNGUD

Martiina Niilits
Lõbusat ja lapselikku tegevust pole kunagi liiga palju. Õpime selgeks mõne huvitava ja kaasahaarava liikumismängu. Keskendume ühel tunnil paarile mängule ning muudame nende raskusastet. Mängime ka põnevaid ja lõbusaid teatevõistlusi. Perioodi lõpuks mõtleme ise välja mitmeid mänge ja teatevõistlusi. Tund on aktiivne.

SIK-SAK

Regina Pai
3.-4. klass õmblemise huvitunnis "Sik-Sak" õpime käsitsi õmblemise esmaseid võtted. Õmbleme väiksema eseme ja väljalõikamisel kasutame sizzixi masinat. Lisaks teeme tutvust õmblusmasinaga ja õmbleme valmis lihtsama eseme. Loome praktilist ilu!

TEATRITUND

Anu Liiv
Teatritunnis arendame läbi erinevate mänguliste tegevuste esinemisjulgust ja eneseväljendusoskust. Kehastume erinevateks tegelasteks ja pöörame tähelepanu lavalisele liikumisele. Mõtleme mitmesuguste vahendite abil välja lugusid ning lavastame neid.

TERAV MAITSE

VERONIKA VIKKISK
Kokanduse tunnis valmistame erinevate riikide toite, mida on ka kodus kerge valmistada. Õpime köögis ohutult ja praktiliselt tegutsema. Arutame, milline on tervislik toitumine ja loomulikult sööme valminud toidu ka ise ära.

LITTLE ARTISTS

Merike Palopson
We will focus on the most important art skills. We are going to draw from life as well as draw and paint from memory and imagination. No prior knowledge is needed as the lesson is suitable for everybody and focuses more on the process of creating artwork.

PALLIRING

Kaiti Liivak
Tutvume erinevate pallimängude juurdeviivate harjutuste, tehnika ja reeglitega. Õpime erinevaid harjutusi palle põrgatades, vedades, söötes, visates ja püüdes. Mängime erinevaid võistkondlikke palli- ja sportmänge. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja sobilikud jalanõud.

5.- 6. klass

ORIGAMI

Egle Tamm
Origami on paberist voltimise kunst. Huvitunnis voldime paberist erinevaid kujundeid ja esemeid. Ühendame mitmeid sarnaseid kujundeid omavahel üheks tervikuks saades niimoodi kokku ühe suure vahva ruumilise kujundi. Kasutame voltimise elemente kaardi või kingituse meisterdamisel. Laseme fantaasial lennata.

RAHVATANTS

Mariliis Tasuja
Rahvatantsu huvitunnis saame teada Eesti rahvatantsu tekkimise loost, õpime selgeks erinevad rahvatantsu põhisammud ning mõned lihtsamad rahvatantsud. Kindlasti saab harjutada kaerajaani ja reilendrit, millega saame aktustel kooliperele esineda.

HEA TEO TUND

Amalie Gale Siibak
Oleme loodud heade tegude tegemiseks- seega see huvitund on mõeldud selleks, et me koos võiksime kavatseda ette häid plaane kuidas võiksime olla kellegile abiks, toeks, et tuua meie maailma killukest rohkem rõõmu. 
See huvitund põhineb sotsiaaloskuste meetodite põhjal, mille eesmärgiks on märgata meie ümber abivajajaid ning leida koos lahendusi, kuidas tuua abi/leevendust sinna olukorda.
Huvitund on praktiline ning nõuab mõtlemist väljaspool meie mugavustsooni.

BRITISH CULTURE

Merike Palopson
The lesson will focus on building knowledge of the UK. We are going to look at the four countries that make up the UK and also learn about customs and traditions common to British culture. You will learn more about the royal family and will get tips on the proper etiquette for afternoon tea.

TUNNE KÖÖKI

Regina Pai
5.-6. klass kokanduse huvitunnis "Tunne kööki" õpime toiduvalmistamiseks vajalikke töövõtteid ning kasutame erinevaid köögitehnikaid. Valmistatame erinevate retseptide järgi nii magusaid kui soolaseid toite. Tähelepanu pööratame laua kommetele, köögi koristamisele, kui ka tervislikule toitumisele. Kõik, mis valmistame, sööme ka ise ära.

PALLIRING

Martiina Niilits
Õpime ja tutvume selgeks erinevate pallimängude baasharjutused. Tutvume juurdeviivate harjutuste, tehnika ja reeglitega. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja jalanõud.