fbpx

Huvitunnid

Huvitunnid

Huvitundides aidatakse õpilastel välja selgitada oma huve, toetades laste terviklikku arengut. Samas võimaldavad need tunnid mitmekesistada õppetööd, arendades samal ajal õpilaste võimeid ja huvisid, kujundades õpioskusi, loovust ja omaalgatust, koostööoskusi, sallivust ja kohusetunnet.

Huvitundides saavad osaleda üks kord nädalas 1. – 6. klassi õpilased ning ühe õppeaasta jooksul end neljas erinevas huvitunnis proovile panna.

1.- 3. klass

HUVITAVA LOBISEMISE TUND

Tuuli Hiiesalu
Selles tunnis on lubatud lobiseda! Räägime just sellest, mis sind huvitab, aga kindlasti ka sellest, mis meie ümber toimub. Lobisemise ajal harjutame muuseas ka sõbralikku suhtlemist, asjalikku arutlemist ja kaaslase kuulamist. Tund on mõeldud nii neile, kes armastavad liiga palju lobiseda (harjutame kuulamist) kui ka neile, kes veidi vaiksemad (harjutame suhtlemist).

LEGOLOOVUS

Meeri Kängsepp
Legodega ehitamisel on isegi kõige väiksemal jupil oma eesmärk - just nagu elus! Selles huvitunnis laseme loovusel lennata ning igas tunnis valmib midagi vinget.

KIIKA KÖÖKI

Kertu Pavel
Tutvume esmaste oskustega köögimaailmas. Saame tuttavaks köögis oleva tehnika ja töövahenditega ning õpime nendega ohutult toimetama. Paneme rõhku ka koristamisele ja lauakatmisele. Õppimise käigus arutame, millised toiduained on kasulikumad ja millised mitte. Valminud toidu sööme muidugi ise ära.

SILMARINGI TUND

Iris Matjus
Tutvume erinevate maade rahvaste ning kultuuriga. Mõned nopped: Mehhiko tunnis valmistame muude asjade kõrval ka tacosid, Austraalia tunnis tutvume eksootiliste loomadega, õpime ära jaapanikeelsed numbrid ning ehk õnnestub selgeks saada ka mõned karate võtted.

PALLIRING

Kaiti Liivak
Tundide käigus tutvume ja mängime erinevaid pallimänge. Õpime selgeks põhimängureeglid ja teeme harjutusi palle põrgatades, vedades, söötes, visates ja püüdes. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja jalanõud.

LIIKUMISMÄNGUD

Martiina Niilits
Niisama jooksmine ja hüppamine on igav eks ? Aga tänu kaasahaaravatele liikumismängudele on see mega lahe. Õpime igal tunnil selgeks mõne põneva ja lõbusa liikumismängu ning kasutame selleks ka erinevaid vahendeid. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja jalanõud.

TEATRIMÄNGUD

Anu Liiv
Teatritunnis arendame läbi erinevate mänguliste tegevuste esinemisjulgust ja eneseväljendusoskust. Kehastume erinevateks tegelasteks ja pöörame tähelepanu lavalisele liikumisele. Mõtleme mitmesuguste vahendite abil välja lugusid ning lavastame neid.

TEHNOLOOGIA

Madis Tuul
Õpime kasutama käsitööriistu. Kuidas haamriga naela lüüa (mis pidi hoida haamrit ja naela), kuidas mõõdulindi või joonlauaga mõõta ja märkida (banaan pole mõõtühik), kuidas ja millist saagi kasutada (sileda servaga kiiresti ei sae), kuidas kasutada nuga (mis pidi ja kuidas käes hoida) ja palju muud.

VANA AJA MÄNGUD

Thea Simmerman
Vana aja mängude huvitunnis saame teada, kuidas lapsed siis aega veetsid, kui polnud nutiseadmeid ega televiisoritki. Kindlasti saab toredaid mõtteid, kuidas koos pere või sõpradega õues ja toas vahvalt aega veeta.

MÜÜT JA FANTASTIKA

Marilyn Mägi
Kas sa oled kunagi mõelnud, kus haldjad elavad või kas lohed on kunagi päriselt olemas olnud? Kes sellised tegelased välja mõtles ja miks on üldse oluline neist unistada ja lugusid vesta? Selles huvitunnis räägimegi müütilistest lugudest ja fantastilistest olenditest, jutustame legende, mängime ja mõtleme ka ise põnevaid tegelasi välja.

NÄPUD TÖÖLE

Katri Sikk
Selles meisterdamise huvitunnis kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale ning tunneme rõõmu loovast eneseväljendusest. Tunnis valmivad mitmed toredad meisterdused.

DIGITUND

Siiri Mugra
Digitunnis toimetame mitmete erinevate digivahenditega. Vaatame näiteks mida põnevat saab teha robotitega, proovime erinevaid lihtsamaid programmeerimismänge ning vaatame, mida põnevat meie tehnikapesal meile veel pakkuda on.

4.- 6. klass

VIRTUAALREAALSUS

Madis Tuul
Mis on Virtuaalreaalsus (mitte segamini ajada pärisreaalsusega). Virtuaalreaalsuse põhitõed (kuidas see tekib). Millised ohud võivad tekkida virtuaalreaalsust kasutades (ohud iseendale ja teistele). Kuidas virtuaalreaalsust kasutada (prillid käivad pähe). Erinevate VR komplektide plussid ja miinused (kõik ei ole ühesugused) ja palju muud.

RAHVATANTS

Mariliis Tasuja
Rahvatantsu huvitunnis saame teada Eesti rahvatantsu tekkimise loost, õpime selgeks erinevad rahvatantsu põhisammud ning mõned lihtsamad rahvatantsud. Kindlasti saab harjutada kaerajaani ja reilendrit, millega saame aktustel kooliperele esineda.

PALLIRING

Martiina Niilits
Tutvume ja mängime erinevaid pallimänge. Õpime üksteisega arvestama ning koostööd tegema. Tutvume juurdeviivate harjutuste, tehnika ja reeglitega. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja jalanõud.

MIS UUDIST?

Tuuli Hiiesalu
Uudiste huvitunnis uurime, mis toimub meie ümber. Vaatame ja loeme põnevaid uudiseid nii meilt kui mujalt maailmast ning arutleme, kuidas need meid mõjutavad. Kõige olulisemad uudised püüame ka teiste koolikaaslasteni viia. Tund on mõeldud uudishimulikele (tulevastele ajakirjanikele), keda huvitavad küsimused: Mis toimus? Kuidas toimus? Miks toimus? Mis saab edasi?

TEATRITUND

Anu Liiv
Teatritunnis arendame läbi erinevate mänguliste tegevuste esinemisjulgust ja eneseväljendusoskust. Kehastume erinevateks tegelasteks ja pöörame tähelepanu lavalisele liikumisele. Mõtleme mitmesuguste vahendite abil välja lugusid ning lavastame neid.

MAITSETEGA LÄBI MAAILMA

Kertu Pavel
Tunnis valmistame maailma toite, mille läbi saame tuttavaks ka erinevate kultuuridega. Räägime mitmekülgsest toitumisest, õpime köögis ohutult ja praktiliselt tegutsema. Valminud toidu sööme muidugi ise ära.

MÕTTEMÄNGUD

Egle Tamm
Selle tunnis mängime erinevaid kaardi-, laua- ja mõttemänge. Paneme üheskoos kokku escapepuslesid, lahendame jaapani piltristsõnu, põgeneme virtuaalsest põgenemistoast ja teeme palju muud põnevat ning mõtlemapanevat.

LIIKUMISMÄNGUD

Kaiti Liivak
Lõbusat ja lapselikku tegevust pole kunagi liiga palju. Õpime selgeks mõne huvitava ja kaasahaarava liikumismängu. Keskendume ühel tunnil paarile mängule ning muudame nende raskusastet. Tunnist ei puudu ka põnevad ja lõbusad teatevõistlused. Tund on aktiivne. Selga panna sportlikud riided ja jalanõud.

VÄITLUS JA ENESEVÄLJENDUS

Marilyn Mägi
Selles huvitunnis õpime end julgemalt ja enesekindlamalt väljendama! Räägime, millised on esinemise ja avaliku kõnelemise põhitõed, kuidas end teistele selgeks teha ning olla ka parem kuulaja. Samuti uurime, mida tähendab väitlemine, ning proovime ise järgi ka.

TeadusTERA

Kertu Kuusksalu
Meie ümber on palju põnevat, mida me veel ei tea. Kas Sa tahaksid teada saada midagi uut ja huvitavat? Meisterdades, mängides ja viies läbi lõbusaid katseid, avastame põnevaid seaduspärasid meid ümbritseva elusa ja eluta looduse kohta.