Pere ja Kodu podcast | Numbrilised hinded on õpetajale mugavad, aga lapse arengut need ei toeta

“Hinnete saamine on sildistav – kas ma olen viieline või kaheline. Sildid hea laps ja halb laps on meil ühiskonna tasandil sees,” räägivad uues Pere ja Kodu podcasti episoodis Peedu kooli õpetajad Anneli Armus-Juhkam ja Helen Altin-Ilves.

Peedu kooli kuues klassis ei panda numbrilise hindeid, nagu ka teistes Tartu Erakooli teistes üksustes. Õpetajad seletavad, kuidas seal lastele tagasisidet antakse, mil viisil lapsi ennast oma hindamisse kaasatakse ja kuidas lapsevanemad seda vastu võtavad.

“On teaduslikult tõestatud, et kui inimesed tunnevad, et neid hinnatakse, siis nende kortisoolitase tõuseb ja see blokeerib loovat lähenemist,” selgitavad õpetajad.

Kuula Pere ja Kodu podcasti SIIN!