fbpx

Inimesed

LõunaTERA inimesed

Riinika Rosanov

LõunaTERA koolijuht

LõunaTERA tähendab minu jaoks kogukonda, austust, arengut. Meil on soov ja oskused leida õppijale parimaid lahendusi. Meil on tarkust küsida, julgust muuta ja avatust enda kogemuste jagamiseks.

Usun, et arengust innustumist saab õpetada vaid ise õppimisest innustudes.

Oma tööd tehes hoian meeles, et iga laps meie koolis on kellegi terve maailm ja me oleme tänulikud, et saame olla osa sellest maailmast.

“Kui üks õpetab, siis kaks õpib.”

Triinu Uiboleht

Õppejuht

Pole olemas õiget ega valet, on vaid õppetunnid. Sellest lähtuvalt püüan igas olukorras anda endast parima nende teadmiste juures, mis mul sel hetkel on. Peab valmis olema, et homme on uued teadmised ja tänane õige on homne õppetund. Tuleb säilitada rahu, ainult rahu!

LõunaTERA on kool, millega olen seotud olnud juba ideetasandil. Siin on kokku saanud lennukas visioon ja igapäeva praktika, sisemine motivatsioon ja tahe tegutseda, armastus töö ja imetlus laste vastu.

Töö LõunaTERAs inspireerib mind mõtlema keerulisena näivad asjad lihtsaks ja toimivaks. Selle juures koostöine meeskond, rõõmsameelsed lapsed, toetav pere ning mõnus ports huumorit, hoiab elu rahustavas tasakaalus, aga ka pidevas liikumises ja arengus.

“Ela ise ja lase teistel elada.”

Urmo Kask

Koolihoidja

Loovus nõuab julgust veendumustest lahti lasta ning ainus viis avastada võimalikkuse piire on üritada võimatut.

“Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sinule seda tehtaks.”

Maarja Kass

1. klassi klassiõpetaja

Minu kirg ongi minu töö – lastega toimetamine, suunamine ning nende mõistmine, sest pole ühtegi identset last ja kohe kuidagi ei saa igav hakata. Õpetajana pean oluliseks väärikust, ausust, õiglust ja iseseisvust. Usun, et laps peab tundma iseseisvust ja vastutust, et tema loovus saaks valla pääseda ja toimuks midagi imelist. Eeldan, et kõik lapsed on head ning iga laps on isiksus ja väärtus meie armsas LõunaTERA koolis.

“Vabandust segaduse pärast – me õpime siin!”

Kerstin Kekišev

1. klassi klassiõpetaja

Minu jaoks on LõunaTERA nagu teine kodu ja kolleegid-õpilased justkui tõeline pere. Kogupäevakool on algklassiõpilasele ja tema perele kindlasti üks ideaalilähedasemaid õpikeskkondi. Usun, et lastel tuleb lasta olla loov, veidi mäslev ja trotslik. Geniaalsed ideed sünnivad ikka seal, kus astutakse kastist välja. Loovuse aluseks on eneseusk ja loovust toetab turvaline ja elujaatav keskkond. Iga laps on eriline ja oluline just sellisena nagu ta on. 

Minu jaoks ei ole tähtis, kus ma olen ja mida teen, vaid kellega ma seda teen. Tunnen rõõmu liikumisest, kultuurist ja eelkõige heast huumorist.

“Kasta lilli mitte umbrohtu!”

Ave Mägi

2. klassi klassiõpetaja

Kui näen, kuidas lastel tekib AHAAA efekt – see sära nende silmis, kui nad mõistavad midagi uut -, siis tean, et olen õiges kohas. Need hetked, kui nad on õnnelikud ja inspireeritud minema veelgi kaugemale, on need, mis muudavad igapäevase õpetamise elamuseks.”

“On olemas head õpetajad, kes on meile eeskujuks ja keda püüame kogu oma elu järgida. Ning on halvad õpetajad, keda meile väga ei meeldi meenutada. Õppida võime aga mõlematelt.”

Merilin Pilli

2. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on kui suur pusle, kus iga inimene – olgu õpilane või õpetaja – on hindamatu ja asendamatu osa suurest tervikust. Tean, et iga laps minu klassis on kellegi kogu maailm, seega püüan aidata igal pisikesel südamel nende maailmast paremini aru saada.


“Ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.” Antoine de Saint-Exupéry

Mari-Liis Toomemägi

3. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on mitmekülgne ja kaasaegne kool, kus valitseb toetav keskkond tänu abivalmile ja toredale meeskonnale. Loovus on LõunaTERA õpetajate jaoks oluline – meil on vabadus tundide ettevalmistamisel ja planeerimisel läheneda loovalt, keskendudes sellele, et teema saaks selgeks ja protsess oleks nauditav nii õpetajatele kui õpilastele. Lapsed LõunaTERAs on toredad, sõbralikud ja asjalikud, alati valmis küsima ja aktiivselt osalema.

“Seal, kus lõpeb motivatsioon, peab algama distsipliin.”

Anu Uusmaa

3. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on meeskonnamäng, kus tehakse julgeid otsuseid. Muutused, mida tahame maailmas näha, on meie endi kätes. Usume sellesse, mida ette võtame.

Mind innustab koostöö käigus tekkiv sünergia, muusika ja liikumine ning kontakt loodusega. Ja kui nalja ei saa, siis mina ei mängi!

Kusagil minu sees on ka pisut loovust. See on supervõime, mis aitab teha tehtamatut ja ühendada ühendamatut. Kõik suurepärased asjad saavad sellest alguse. 

Lapsed on minu peegel ja tasakaalupunkt. Hoolin. Südamest ja päriselt.

“Isegi siis, kui ma teaksin, et homme tuleb maailmalõpp, istutaksin ikkagi oma õunapuu.”  Martin Luther

Joanna Laane

4. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on minu jaoks parim paik, kus oma teadmisi edasi anda ja noori inimesi õppimise teel saata. See on kool, kus igaüks tunneb end nähtu ja kuulduna, kus kõigi hääled loevad. Õpetajana näen end teekonnal koos oma õpilastega, kus iga lapse areng toob mulle rõõmu ja esitab uusi väljakutseid. Mul on hea meel olla nende kaasteeline, aidates neil avastada ja arendada oma unikaalseid andeid.


“Tähed pole kõikidele inimestele mitte ühed ja samad. Neile, kes rändavad, on tähed teejuhiks. Teistele on nad lihtsalt tulukesed.” (Antoine de Saint-Exupéry)

Signe Meel

4. klassi klassiõpetaja

Minu jaoks on LõunaTERA koht, kus haridus ja loominguline sära käivad käsikäes. Seda “oma kooli” olen ma otsinud mõnda aega, täna julgen öelda, et ma leidsin selle siit majast, selle maja inimeste keskelt. Õpetajana on mul võlujõud kujundada õpilaste tulevikku, olla suunamärgiks teadmisteteel ja olla inspireerijaks avastamisel. Teadmisi, aga ka empaatiat ja mõistmist, ei jaga ainult mina lastele, vaid nemad mulle ka – see on vastastikune.

“Õppimine on nagu assortii kommikarp – mida rohkem sa erinevaid maitseid proovid, seda rikkamaks sa saad!”

Kadri Lõhmus

5. klassi klassiõpetaja

Mind seob LõunaTERA kooliga pidev koostöö ja järjepidev väärtuskasvatus. Minule on omane positiivne mõtlemine, sest igas raskuses on peidus võimalus. Armastan näitekunsti.

Kaasaja õppeprogrammid võimaldavad õpetajatel olla loovad, millel on kaasaja õpikäsitluses oluline koht. Samuti tuleb õpilastel võimaldada ja neis arendada loovust õppeülesannete täitmisel.

Kõik lapsed on erinevad ja kõik lapsed on erilised. 

“Kui õpetajas on armastust nii aine kui ka õpilase vastu, siis on ta täiuslik õpetaja” Lev Tolstoi

Getriin-Liisbet Veeremaa

5. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on justkui linnupesa, kus õpetajad toetavad õpilasi tiibade sirutamisel ning lapsed need müstilised ja lõpmatu fantaasiaga linnupojad, kes tahavad proovida, katsetada ja avastada.

Loovus tähendab minu jaoks suutlikkust jätta kõik maailmamured selja taha ning näidata end hetkes, kus sõna piir ei eksisteeri. Usun eesmärki, sest kindel siht silme ees viib lahendusteni.

“Sina oled oma elu kunstnik, ära anna seda pintslit kellelegi teisele.”

Juta Tarmak-Vend

6. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on isemoodi kool, kus on alati põnev. Tööle tulles on alati tunne nagu tuleks teise koju. LõunaTERAs saab kõike – naerda, nutta, teha tööd ööni, kuid ka jutustada ööni, teha sporti ning ka diivanile pikali visata. Ma naudin vabadust teostada oma ideid õppetöö osas, erinevate mängude ja õppevahendite katsetamist ja ka loomist.

“Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.”

Evelina Aništšenko

6. klassi klassiõpetaja

LõunaTERA on koht, kus saab tunda ennast turvaliselt ja hästi. Õpilaste ja õpetajate särasilmne energia loob elava ja inspireeriva õhkkonna. Siin on võtmeks loovus, mis avab uksi uutele ideedele ja võimalustele, julgustades meid maailma nägema uues valguses ja leidma innovaatilisi lahendusi igapäevastele probleemidele. Lapsed on elujõulised ja uudishimulikud maailma avastajad, kelle naeratused ja loominguline energia muudavad meie päevad seikluseks.

“Kes teeb, see jõuab!”

Anžela Lember

Muusikaõpetus

“Igaüks meist on kui väikene tera selles põnevas maailmas. Koos me oleme LõunaTERA, koos me kasvame suuremaks. Kõigil meil säravad silmad ja alati naerul suud. Selles koolis, LõunaTERAs, koos me õpime, mängime.”

Lapsed on meie parimad õpetajad. Nad oskavad meile õpetada asju, millel on tõeline väärtus ja nad teavad, kuidas olla õnnelik. Me kõik oleme loovad. Et värvida oma elu mahlakaks ja külluslikuks, tuleb oma loovust väärtustada ning oma imelisi andeid rakendada. Minu elu teevad värviliseks muusika, loodus ja reisimine!

“Ole see, kes sa oled, ja räägi hingest ja südamest – see on parim, mida inimene teha saab.”

Silva Kolk

Loovusõpetus

LõunaTERA on säravate silmade, otsiva vaimu ja loova tegutsemise koht. Kool, kus iga päev on täis üllatusi ja põnevaid väljakutseid.  

Mind inspireerib loodus:  iga päev muutuv – õpetab olema hetkes, alati üllatav – ole vaid valmis vastu võtma ja nautima, täiuslik ja lihtne, kus igal asjal on põhjus ja kõik on omavahel seotud. Just nagu elu!

Loovus tähendab minu jaoks pühendumist, mõttelendu, naudinguga tegutsemist ning avatud ja positiivset mõtlemist. 

“Kõik, mida sa tõeliselt vajad, jõuab sinuni, ole vaid valmis vastu võtma!”

Helina Kudrjavtsev

Tugiõpe, HEVKO

LõunaTERA eristub oma avatuse, sundimatu ja vaba õhkkonnaga, mis loob tunde, justkui oleks võitnud elu loteriis. Minu kirg ja käivitav jõud on õpetamisviis, mis lubab lastel ise proovida, katsetada, kogeda ja avastada. On suur rõõm ja au anda oma panus nende arenguloosse. Ma võtan lapsi just sellistena, nagu nad on, sest igaüks neist on unikaalne ja kordumatu, omades oma arengulugu ja potentsiaali.

“Ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.” Antoine de Saint-Exupéry

Tõnu Tiirmaa

Töö- ja tehnoloogiaõpetus

Me kõik oleme omamoodi Loojad. Täiesti igapäevaselt loome ju keskkonda oma ümber. Aga vahest ka palju rohkemat. Uudishimu on uskumatult võimas liikuma panev jõud. Seda nii täiskasvanutel kui ka lastel. Uudishimu tuleb alati toetada, tulemused võivad olla enneolematud.

“Kuidas elada õnnelikult? Tuleb elada õnnelikult!”

Anette Tammiste

Prantsuse keel

LõunaTERA on kui omaette väike maailm, kus saadetakse ometi nii palju elumuutvat ja edasiviivat korda! See on koht, kus õpilased (ja õpetajad) õpivad ühest küljest elu tundma ning teisalt tegema oma osa selle parendamiseks- igaühe enda loomingulisel ja erilisel viisil. Kogu töö ja vaev maailma parandamiseks oleks siiski asjatu, kui selle taga ei oleks armastust. Kui armastus õpilaste ja kolleegide vastu on meie sisemine ja välimine motivaator, ei jää meil millestki puudu. LõunaTERA südameks on loomulikult lapsed. Olen alles noor õpetaja, kuid selle lühikese aja jooksul olen mõistnud, kuivõrd mitmekülgsed, erilised ja hoolivad meie õpilased päriselt on. Kui on ka mõni raskem hetk ette tulnud, ent mõni õpilane tuleb ja kallistab naerusuiselt õpetajat- siis see korvab nii mõnegi raskuse!


“Ära kaeva kaheldes välja seda, mille istutasid usus.” Elisabeth Elliot

Theana Teder

Vene keel

LõunaTERA on LÕUNA- sõna otsese mõttes. Maja täis päikest, soojust ja mõnusat olemist. Iga ilmaga ja igal aastaajal. 

Minu kirg on minu töö. Muidu ma seda ju ei teeks. Särasilmsed lapsed ning nende positiivne tagasiside. Toetavad ning mõistvad kolleegid- kellega läheks luurele iga kell. Mulle meeldib, kui minu töös on stabiilsus. Samas on uuendused ja põnevad plaanid vägagi teretulnud, kuid seejuures põhjalikult läbi mõeldud ning töökindlaks kujundatud. 

Õpetaja, kellel on usaldus ning vabadus oma töös, on loov. Loov õpetaja loob ka loovaid õpilasi.

“Tasa sõuad, kaugele jõuad.” 

Annaliisa Post

Inglise keel

Maryna Rizhko

Inglise keel

LõunaTERA on kui hubane kodu, kus lapsed leiavad inspiratsiooni uute võimaluste avastamiseks ja oma potentsiaali avardamiseks. Minu peamine käivitav jõud on positiivne mõtlemine, mis aitab mul igapäevaselt silmitsi seista väljakutsetega ja juhib mind edasi. Lapsed on minu jaoks nagu tühjade lehtedega raamatud, millele õpetajana maalin erksaid värve, aidates neil avada oma loovust, uudishimu ja kirge õppimise vastu.


“Kui soovid midagi hästi teha, tee seda ise.”

Karl Robert Reinart

Liikumisõpetus

LõunaTERA on just see paik, kus ma tahtsin end leida juba aastaid tagasi – moderne, ilus ja funktsionaalne. Olen õppinud lastelt, kuidas kasutada loovust – nende lennukad ideed hoiavad ka minu mõtted värskena. Lapsed on meie tulevik ning just nemad on need, kes õpetavad mulle sama palju, kui mina neile.

“Hea haridus on kõige tugevam relv, mida saab kasutada maailma muutmiseks.”

Šerelin Bovt

Liikumisõpetus

LõunaTera on üks armas ja väike kokkuhoidev pere, mida iseloomustab loovus, avatus, headus ja südamlikkus. Särasilmsed ja energiat täis nii suured kui väikesed terakesed on põhjuseks ikka ja jälle tagasi koolimajja tulla.
Käimavedavaks jõuks pean aktiivseid ja liikumisest rõõmutundvaid lapsi. Kui lapsed teevad koostööd ja on ise ka loovad, siis paneb see silmad särama ning nautima seda, mida sa teed suurima heameelega.

“Kui inimesed kahtlevad kui kaugele võid Sa minna, siis mine nii kaugele, et Sa ei kuule neid enam.”

Merle Alupere

Hetkel koolitööst eemal

Olen õnnelik, et saan võimaluse kasvada koos LõunaTERAga. Mulle meeldib, et see on väike kool, kus õpilased ja õpetajad tunnevad üksteist hästi. 

Mulle meeldib struktuur ja loogika ning mu lemmik õppeaineks on alati olnud matemaatika. Tunnistan, et mõnikord lahendan matemaatika ülesandeid ka lihtsalt ajaviiteks ja oma lõbuks. 

Suhtun oma õpilastesse kui kaasõppijatesse, kelle mõtetest ma hoolin. Püüan aru saada nende käitumise tagamaadest ning olla empaatiline ka keerulisematel hetkedel. Usun, et erinevus on rikkus, mis teeb meie igapäeva elu huvitavamaks!

“Ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.” Antoine de Saint-Exupéry

Karin Väiko Kamiki

Hetkel koolitööst eemal

Ma usun, et koostöö LõunaTERAs jagab vastutuse ja aitab mitmekordistada edu. 

Loovust ei saa ammendada, mida rohkem sa seda kasutad, seda rohkem sul seda on.

Iga laps loeb, igal lapsel on oma roll mängida ja iga laps saab luua muutuse.

“Jää alati õppima, sest elu ei peata sind õpetamast.“

Luise Kaare

Hetkel koolitööst eemal

Esialgu ma ei uskunud, et selline kool nagu LõunaTERA on olemas. Aga see kool uskus minusse. 

Kunagi ei tea hommikul, mida päev endaga kaasa toob. Aga tasub tõusta, sest võib-olla on just täna see päev, kui keegi paneb oma koerale sinu järgi nime. 🙂

Loovus on minu arust laiskuse esmaabi. Päike ei pea olema alati kollane, kuigi ta enamasti on, kui vildikapakk on läheduses.

“Kui sa usud, siis on kõik võimalik. Kui sa armastad, siis on kõik lihtne.”

Johanna Christjanson

Hetkel koolitööst eemal

Tunnen, et minu jaoks on õpetaja töö ühiskonnas siiras ja aus. LõunaTERA pakub ja innustab noori õpetajaid oma kutsumust järgima. Minu kui õpetaja esmärgiks on äratada lastes uudishimu loovuse vastu ja julgustada järele proovimist ning katsetamist. Pean oluliseks, et kooli keskkond oleks õpilaste jaoks võimalusterohke ja õpilased tunneksid ennast selles turvaliselt.

“Pole tähtis, kui aeglaselt sa liigud, oluline on mitte seisma jääda.” Konfutsius

Stella Tuvi-Udras

Hetkel koolitööst eemal

Ketlyn Päästel

Hetkel koolitööst eemal

Marlene Altmäe

Hetkel koolitööst eemal

LõunaTERA on üks suure südamega pere – kokkuhoidev, armas, ilus, soe ja hooliv – koht, kuhu igapäev rõõmuga tulla. Lastelt on nii palju õppida, sest nad on siirad ja taibukad. See energia ja armastus, mida üks laps suudab anda, on kirjeldamatu. Mind teeb õnnelikuks, kui saan sütitada neis rõõmu ja sära.

“Iga sündmus, mis meile osaks saab, on tingimatult parim võimalik sündmus, mis võib juhtuda! ” Chris Prentiss