Kool õues – õuesõpe praktikas ja õuevahetunni võlud

“Kuna Peedu kooli ümbritseb võrratu looduskeskkond, oleks patt see kasutamata jätta. Pole õppeainet, mida Peedu koolis õues läbi poleks viidud. Muusikaõpetust saab teha metsarajal, matemaatikat õppida kergliiklusteel, eesti keelt staadionil ja inglise keelt kooliõuel. Keskkonnavahetus mõjub värskendavalt ning mitmekesistab õppemetoodikat. On läbi viidud arvukalt uuringuid, mis kinnitavad, et loodus mõjub inimesele stressimaandavalt, vähendab ärevust ja on füsioloogiliselt lõõgastav. Liikumine on mõjus keskendumisravim, millel puuduvad kõrvalmõjud!

Lisaks õues õppimisele on Peedu koolis ka õuevahetunnid. Me teame, et vaba tegevus värskes õhus parandab akadeemilist võimekust ja keskendumisvõimet. Näeme seda iga päev. Lisaks pakub õuevahetund õpilastele suurepärast võimalust oma mängude tarbeks ise reeglite kehtestamist harjutada, tegevusi reguleerida ning meeskonnatööoskusi arendada.

Koolituse käigus räägime õue minemisest ja õues olemisest, vastame teie küsimustele õuesõppe ja õuevahetundide kohta ning viime lisaks läbi õues praktilised tegevused.”

2,5h